Rok 2016

Vítejte ve fotogalerii Kensei, ze života v roce 2016.

Říjen 2016 – TGC kendó cup 2016

První říjnový víkend byl ve znamení kendó. Seminář a největší mezinárodní závody pořádané v ČR Pražský pohár Torua Gigy opět navštívila četná delegace japonských učitelů pod vedením Ózawa senseje. I členové Kensei se zúčastnili. Článek si můžete přečíst zde…

Září 2016 – Shinbukan iaido taikai

Tento víkend 24.9.-25.9.2016 pořádal pražský oddíl ShiBuKan Shinbukan iaido taikai pod vedením Victora Cook senseje 7. dan iaidó kjóši. V jednodenním sobotním semináři sensei vysvětlil základní body a kritéria iaidó školy ZKNR Seitei-iai. Celý den se cvičilo ve skupinách pod vedením asistentů se stupni 5. a 4. dan.

V nedělní části akce se pořádali závody a to specifickou formou enbu taikai. Kensei se účastnil kategorií mudan (bez danu), 2. dan a tým. Kategorii mudan vyhrál Petr Špalek, který se vrátil do skvělé formy po operaci kolene. V kategorii 2. dan skončil v těžké konkurenci maďarských hostů na 2. místě Jiří Kloz a na 3. místě Jan Hora. V kategorii tým obsadil tým Kensei Nobunaga 3 místo, po souboji s maďarským týmem, který celou kategorii vyhrál. Tým Kensei soutěžil ve složení Jiří Kloz, Jan Hora a Zuzka Nousková Soutěž tým probíhala v režimu K.O. systém.

Září 2016 – První kendó keiko po příletu z Japonska

13.9.2016  jsem měl první kendó trénink v nových prostorách. Fotky jsou však až ze čtvrtka 15.9.2016. Podlaha je zde pro kendó opravdu skvělá. Konečně se nemusíme bát o své klouby. Od Ogino senseje jsem dostal dobré saké Kubota 50% obrusem zrn. Dokázal jsem ho dopravit do čech, aby jsme si ho všichni s chutí dali po keiku.

Září 2016 – První iaidó keiko po příletu z Japonska

14.9.2016 jsem po svém příletu z Japonska cvičil s kolegy iaidó keiko v nových prostorách. Tělocvična je výborná, má skvělou podlahu. Díky Honzovi H. jsme získali dvě skvělé skříně do nářaďovny pro potřeby Kensei. Od Ogino senseje jsem dostal dobré saké Kubota 50% obrusem zrn. Dokázal jsem ho dopravit do čech, aby jsme si ho všichni s chutí dali po keiku.

Srpen 2016 – Iaidó, kendó Samurai cup Ljublaňa

Každoročne jsem zván Slovinskou federací, jako asistent výuky semináře a člen zkušební komise iaidó zván do slovinské Ljublaně. Letos se tato akce konala 18.8. – 20.8.2016 tedy týden před mým odletem do Japonska. Kvalitně vedený iaidó i kendó seminář je vždy zakončený zkouškami. V iaidó až do 3 danu. Jako bonus si odskočím zacvičit na seminář kendó a pravidelně se účastním i kendó závodů Samurai Cup. Letos jsme se s naším mix týmem se jménem Rónin 3 probojovali až do finále. V normálním čase jsme skončili hikiwake. Požádal jsem kolegy našeho týmu o důvěru a vydal jsem se dobít vítězství do 20 minutového enčó s Táňou Greif. S kým myslíte, že jsem měl stejně trvající enčó minulý rok ve finále individuál…. Letošní zápas jsem vyhrál na zásah koté a náš tým se mohl radovat z prvního místa.

Červenec 2016 – Kendó Hungary Cup

14.7. – 17.7. 2016 se v Budapešti konal tradiční velký kendó seminář spojený s Mistrovstvím Maďarska kendó a zkouškami až do 7. danu. Seminář byl letos pod vedením Kató senseje 8. dan kendó hanši, který byl zároveň osobním strážcem Jeho Excelence císaře Japonska. Na semináři jsem složil 5. dan kendó a to napoprvé. Ještě většího úspěchu dosáhla Jana Ziegelheimová z oddílu Sandómon Bílina a sekretářka ČFK, která napoprvé složila 6. dan kendó!

Červen 2016 – Poslední iaido a kendo cvičení ve škole Schulhoffova

29.6. a 30.6.2016 se uskutečnili poslední tréninky vůbec na našem působišti ve škole Schulhoffova. Škola se zavřela a kdy a zda někdy ještě bude fungovat nikdo ze zmatečných informací neví. Fotografie jsou z posledních tréninků zde. Od září 2016 působíme na nové adrese: Malá tělocvična ZŠ Meteorologická, Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, PSČ 14200.

Červen 2016 – Kensei iaido taikai

25.6. – 26.6.2016 jsme pořádali Kensei iaido taikai. Tým Kensei Nobunaga vyhrál poprvé v historii hlavní cenu kategorie tým.

Červen 2016 – Kendó Mini Muga Cup

4.6. a 5.6. se početná výprava Kensei účastnila semináře, zkoušek a závodů Mini Muga Cup pořádaný brněnským oddílem Seishinkan. Máme nové stupně kyu a Ondra Havlíček spolu s Matyášem Vondrou přidali medailové úspěchy. Gratuluji všem.

Květen 2016 – Iaidó seminář Villingen

29.5. – 30.5.2016 se v německém Villingenu uskutečnil velký mezinárodní seminář zaměřený na MSR Korjú pod vedením Šizufumi Išidó senseje, 8. dan iaidó hanši. Účastnila se ho i početná výprava z různých klubů ČR.

Květen 2016 – Iaidó Mistrovství Polska

20.5. – 22.5. 2016 se početná výprava Kensei účastnila Mistrovství Polska iaidó. Velmi kvalitně vedená akce renomovanými evropskými učiteli přinesla do Kensei i medailové úspěchy.

Březen 2016 – MČR Kendó

Tým Kensei se účastnil MČR kendó týmů pořádaný hradeckým oddílem Nozomi. Akce se účastnil i Horiguči sensei 7. dan kendó kjóši.

Březen 2016 – Pobyt Horiguči senseje v ČR

V březnu 2016 přijel na 14 denní pobyt z Japonska Hisao Horiguči sensei, 7. dan kendó kjóši. Mimo vlastní podporu MČR kendó strávil hodně času mezi námi a navštívil další dojo. Vedl a pomáhal i na tréninku u nás v Kensei

Leden 2016 – seminář a závody kendó Bílina

8.1. – 9.1. 2016 se pořádal v dojo SanDoMon Bílina seminář a závody pro děti a juniory pod vedením Jindry a Jany Ziegelheimových. Z Kensei se ho účastnil Ondra H. a jako doprovod Petr H. a já.

Leden 2016 – první cvičení v Shubukan dojo

1.1. každý rok, začíná v Shubukan dojo Ogino senseje slavnostním cvičení. Ani letos tomu nebylo jinak, spolu s tradičním čajovým obřadem. Na poslední fotce je Ogino sensei při rozbalení dárku, který od nás dostal z Čech.

Leden 2016 – první cvičení iaidó a kendó v roce 2016

Rok 2016 jsme kromě cvičení započali i psaním kaligrafie. Znak pro letošní rok je ve znamení 猿 – saru – opice a tak jsme jí zkusili napsat. Všem to šlo skvěle.

Kensei IFacebook

Archiv příspěvků

Kde cvičíme

Malá tělocvična ZŠ Meteorologická

Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, 14200

Ogino Sensei in Czech Republic

Ogino Sensei in Czech Republic

Klikněte na obrázek pro detailní informace