O víkendu 18.4.-19.4.2015 se v Brně konal seminář a soutěž kendó Mini Muga Cup. Pravidelná akce je zajímavá zejména tím, že je určena pro závody žákovských stupňů kyu. Z Kensei se akce účastnil Přemek Kotoul, Ondra a Petr Havlíčkovi a Marek Hradecký.

Přemek vyrazil již v sobotu ráno a zúčastnil se sobotního semináře zakončeným zkouškami, kde složil 1. kyu v kendó. Zbytek výpravy dorazil až navečer. Po exkursi v kulturních zařízeních Kotelna a Velorex jsme ulehli ke spánku.

Ráno (ti zdatnější už v 5:30 na cizí budík…) po snídani začalo hodinové Asa-geiko pod vedením Pavla Štěpána jun. z Nozomi. Poté byla hodina na snídani, registraci a přípravu s turnajem. Kensei členové se rozcvičovali až za cenu vlastních obětí…

Den začal kategorií juniorů do 1. Kyu. V této kategorii velmi dobře zabojoval náš Ondra, který skončil na 2. místě. O další úspěch se postaral Marek, který skončil na 3. místě. Oba měli velmi pěkné zápasy. Rozhodčím se líbila Ondrova živost a pohyblivost, u Marka zase oceňovali krásné čúdan no kamae a klid.

Den pokračoval kategorií ženy, kde jsme sice neměli zástupkyni, ale i zde bylo hodně zajímavých zápasů.

Všichni naši účastníci pak zápasili v kategorii smíšené. Až na Marka prošli všichni poolem a minimálně další dva zápasy ještě pokračovali v KO systému. Velmi těžké zápasy měl Přemek, ale dobrými zásahy na men, silně a středem ,otáčel své prvotní prohry 0:1 na vítězství 2:1. Petr měl živé a rychlé zápasy, ale mnohdy mu k ipponu chyběl o něco silnější zásah a tennouči. Nejlépe postupoval opět Ondra, který si za svůj postup pavoukem skoro do bojů o medaile vysloužil ocenění Fighting spirit ve smíšené kategorii.

Mám radost z prvotních úspěchů členů Kensei v kendó.

Kensei IFacebook

Archiv příspěvků

Kde cvičíme

Malá tělocvična ZŠ Meteorologická

Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, 14200

Ogino Sensei in Czech Republic

Ogino Sensei in Czech Republic

Klikněte na obrázek pro detailní informace