O víkendu 1.5. až 3.5. jsme se zúčastnili národního jodo semináře v Košicích spojeného se zkouškami. Pořadatelem bylo Hikari Dojo a zaměřen byl na základní kihony a první tři kata, potřebné pro zkoušky do 3. kyu. Původní plán byl již se zúčastnit pátečního tréninku, ale stav slovenských dálnic a problémy při ubytování nám nakonec umožnili pouze sledovat závěr.

Sobotní dopoledne a časné odpoledne se nesl v duchu velmi intenzivní přípravy na zkoušky. Pauzy byly jako obvykle kratičké, abychom odcvičili co nejvíc, což se ukázalo zároveň jako zajímavý protistresový prostředek. Když došlo na zkoušky, už jsme neměli síly cítit stres 🙂 Zkoušky proběhly v pozdním odpoledni a obsahovali i písemný test. Oproti zkouškám iaido byly výrazně delší, protože zahrnovaly i cvičení kihonů potřebných pro zkoušené tři kata. Všichni zúčastnění zkoušky úspěšně složili, takže předchozí drezura se vyplatila.

Večer následovala sayonara party – tentokrát s malým zpestřením. Aďa slavila narozeniny a jako překvapení dostala čokoládový dort. Pokud mohu soudit, skutečně překvapená byla 🙂 A rozhodně je potřeba zmínit i procházku Košickým centrem cestou tam a zpět, kde bylo hodně k vidění a dostali jsme samozřejmě i výklad 🙂

Nedělní pokračování pak přineslo rozdělení na naši „zahraniční“ výpravu a ostatní, kdy nám byla dopřána intezivní drezura kihonů a kata, abychom měli co cvičit, než se zase dostaneme na další seminář. Opět se jednalo o cvičení intenzivní, téměř bez pauz, abychom před odjezdem vstřebali co nejvíc.

Odjížděli jsme tak velmi unavení, ale se spoustou informací všechny techniky jsme intanzivně procvičili. Naše poděkování patří všem přítomným, nejvíce pak samozřejmě Marianovi s Aďou a Rosťou, kteří se nám věnovali skutečně velmi intenzivně a snažili se nám předat co nejvíc.

Kensei IFacebook

Archiv příspěvků

Kde cvičíme

Malá tělocvična ZŠ Meteorologická

Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, 14200

Ogino Sensei in Czech Republic

Ogino Sensei in Czech Republic

Klikněte na obrázek pro detailní informace