Pojďte si k nám vyzkoušet kendo nebo iaido – bojová umění, vycházející z umění samurajů, předávané po generace. Ať jste obdivovatelem japonské kultury a hledáte něco hlubšího nebo jenom hledáte zajímavý koníček pro sebe nebo kroužek pro své děti, přijďte a vyzkoušejte si kendo nebo iaido na vlastní kůži.

Rádi Vás uvítáme na našich ukázkových trénincích, které probíhají od ledna do února 2022. Pokud byste náhodou nestihli tyto termíny, nevadí, po dohodě můžete přijít a začít vlastně kdykoliv.

Obě bojová umění jsou vhodná jak pro dospělé, tak pro děti. Minimální věk není úplně striktně omezený, nicméně je potřeba si uvědomit, že dítě by mělo mít osvojené základní pohybové vlastnosti a mělo by být schopno chápat logiku pohybů. Z těchto důvodů u dětí doporučujeme začít od cca 12 let, u mladších po předchozí dohodě.

Jak probíhají ukázkové tréninky? Nepotřebujete nic víc, než vlastní chuť na trénink, otevřenou mysl a sportovní oblečení. Všechno ostatní Vám zapůjčíme a vysvětlíme. Bez obav přijďte a vyzkoušejte si, na čem stála část japonské kultury po staletí.

Ukázkové hodiny iaido probíhají každé pondělí a středu od 19 hodin, ukázkové hodiny kendo probíhají každé úterý a čtvrtek od 19 hodin v ZŠ Meteorologická (Meteorologická 181, Praha 4) – mapa a popis místa je k dispozici zde.

A které bojové umění si vybrat? Není problém, vyzkoušejte oboje a sami uvidíte. Pár řádků o každém z nich si můžete přečíst zde: iaido nebo kendo? Časem, pokud se k nám přidáte, přijdete na to, že jde o spojité nádoby.

Pokud se rozhodnete po ukázkové hodině rozšířit naše řady, Váš další postup vypadá v kostce takto:

  • Účastníte se tréninků mezi ostatními členy dojo a postupně si osvojujete jednotlivé techniky a principy iaido nebo kendo (nebo obojího)
  • Pro začátek nepotřebujete vůbec žádné vlastní vybavení, vše Vám zapůjčíme.
  • Po uplynutí přibližně pěti měsíců tréninku můžete projít prvními zkouškami na základní stupně kyu. Následně, podle Vaší šikovnosti a růstu můžete postupovat jednotlivými technickými stupni výše.
  • V průběhu roku jsou jak v ČR, tak v okolních státech organizovány semináře a také závody, kterých se jako dojo účastníme. Není to nic povinného, ale vždy je dobré si rozšířit obzory a nebo změřit vlastní síly s někým, koho ještě neznáte.

Chcete to zkusit? Stačí jediné. Napište na tomas.kyncl@kensei.cz nebo zavolejte na telefon +420725527812 a domluvte si, kdy se chcete přijít podívat.

Nejste si jistí? Nevíte, jestli je to pro Vás to pravé? Máme pro Vás pár mouder, které Vám možná pomohou:

  1. Pokud to nezkusím, nevím
  2. Žádný učený z nebe nespadl, každý jsme jednou začínali
  3. Trénovat může každý – mladý, starší, zdravý, dokonce i se zdravotním omezením můžete trénovat…. jediní lidé, kteří nikdy trénovat nemohou, jsou ti líní.

Rozhodněte se, jestli Vám stojí 2 hodiny ukázkového tréninku za to a přijďte mezi nás! A co Vám můžeme slíbit, v případě, že se rozhodnete začít trénovat u nás? Je to jednoduché… prostě je to jízda… super kamarádský kolektiv, naučíte se ovládat katanu (wow!) a začnete studovat a poznávat, co dělalo samuraje samurajem … a možná přijdete za pár měsíců na to, že jste nastoupili na super životní cestu, která Vás bude provázet velmi velmi dlouho a změní nejen Vaší fyzickou stránku. Ale to už je na delší povídání, tak se přijďte podívat a posuďte sami.

Kolik to stojí?: Kursovné_kensei2022_2023

leták-nábor-kensei-2022

Kensei IFacebook

Nejbližší akce

Dub
27
So
7.00 Iaido seminar Gliwice v Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej
Iaido seminar Gliwice v Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej
Dub 27 @ 7.00 – Dub 28 @ 12.30
Sensei Eugenio Marsilli 6 dan renshi Sensei Tomas Kyncl 6 dan renshi Sensei Marian Bartko 6 dan Sensei Piotr Bidziński 6 dan Sensei Jonatan Vandenbussche 6 dan Sensei Magdalena Bidzińska 6 dan Sensei Adriana Nagyova[...]

Archiv příspěvků

Kde cvičíme

Malá tělocvična ZŠ Meteorologická

Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, 14200

Ogino Sensei in Czech Republic

Ogino Sensei in Czech Republic

Klikněte na obrázek pro detailní informace