Dne 2.5.2015 se v Belgickém Gentu konal 23. ročník mezinárodního juniorského turnaje. Turnaj pořádá belgický Kojika kendo club. Na letošní ročník vyrazily i zástupci našeho Kensei dojo a to Ondra a Petr Havlíčkovi. Petr jen jako doprovod, do juniorské kategorie se přes své snahy nedostal…

Turnaje se zůčastnilo 155 juniorů z 22 dojo z 8 zemí. Turnaj je rozdělený podle věkových kategorií a soutěžilo se jak v technikách tak v šiaj. Na závěr pak byl turnaj týmů a novinkou byl turnaj týmů nejmladší kategorie.

My jsem na cestu vyrazili ve čtvrtek 30.4. večer. Sraz byl o půlnoci na Rozvadově. Tam jsme se setkali se skupinou hradeckého Nozomi dojo a s nimi jsme pokračovali dále do Belgie. Po cestě jsme měli několik přestávek a krátký spánek. Do cíle jsme dorazili po druhé hodině odpolední 1.5. Odpoledne jsme si prohlédli Brugy a po té jsme se přesunuli do Gentu. Zde probíhal turnaj a zde jsme se ubytovali v tělocvičně, ve které jsme také spali.

Druhý den ráno začal turnaj a Ondra nastoupil v kategorii F v shiai a v týmech. V základní skupině (poolu) měl dva soupeře a postupil z druhého místa. Následující souboj vyhrál a pak narazil na velmi dobře bojující soupeřku se kterou prohrál. Ta skončila na třetím místě. Turnaj jednotlivců v této kategorii vyhrál německý účastník Li Fonti. Před belgičanem De Moorem. Na třetím místě skončila polka Stachowicz a Ondra Havelka z Nozomi.

Jelikož jsme nebyli schopni postavit celý tým byl Ondra v „Mix 1“ týmu, který byl sestaven z volných účastníků. Bohužel jako tým měli smůlu, jednak jim chyběl jeden závodník a za druhé se hned v prvním zápase setkali s týmem „Kojika 1“ pořádajícího oddílu. Ondra se nastoupil proti Freye D´Hont a vybojoval s ní hezkou remízu. Celkově tým prohrál 3:0. Následující velmi zajímavý zápas byl mezi „Kojika 1“ a „Nozomi 1“, který skončil 2:2 a v prodloužení vyhrál tým Nozomi o jeden praporek (2:1). Finále už tak napínavé nebylo, protože tým „Nozomi 1“ s převahou porazil německý tým „Düsseldorf red“.

Následovalo výhlášení vítězů všech kategorií a týmů a tím letošní Kojika cup skončil. Po večeři se ještě konala sayonara párty s hudbou. Některé taneční kreace byly skutečně úžasné :). Ráno jsme se nasnídali, rozloučili se všemi známými i nově poznanými a vydali se s trochou smutku nad tím, že už je konec, na cestu zpět.

Musím říct, že se mi celá organizace turnaje í turnaj samotný se mi velmi líbil, a že byl velmi kvalitně obsazen.
A už se těšíme na ten příští.

Petr Havlíček

Kensei IFacebook

Archiv příspěvků

Kde cvičíme

Malá tělocvična ZŠ Meteorologická

Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, 14200

Ogino Sensei in Czech Republic

Ogino Sensei in Czech Republic

Klikněte na obrázek pro detailní informace