Kensei iaidó seišin 2013

Během víkendu 13.-15.12 2013 se konal naším Kensei dódžó pořádaný 4. ročník intenzivního iaidó semináře se zaměřením na ZKNR Seitei iai. Letošní rok byl vlastně prvním, kdy se nám podařilo dostát slovům intenzivní a cvičilo se celý víkend. Celá akce pak byla zakončena zkouškami. Během akce nám s výukou vydatně pomáhali: Vláďa Hyndrák (4. dan iaidó, Kokki dódžó České Budějovice), dále Josef Smolka (3. dan iaidó, Šinbukan SKBU Praha) a Pavla Štěpánová (3. dan iaidó, Nozomi dódžó Hradec Králové).

Celá akce začala v pátek, ale pouze po členy Kensei a Nozomi. Cvičili jsem některé speciální kihony, které měly za úkol zlepšit naše seky, zejména fázi nápřahu a fázi doseků. Celkem nás bylo s kolegy z Nozomi 30. Dále jsme probírali smysl enbu a to, jak ho provádět na zkouškách.

Druhý den již začala oficiální část semináře pro všechny přihlášené. Největší početní zastoupení kromě Kensei a Nozomi mělo Budó Plzeň a celkem se účastnilo 45 osob.

Sobotní dopoledne od 9 hodin do 13 jsme věnovali kihonu. Připravil jsem jednotlivé kihony ze všech kata tak, aby usnadnily výuku těm, kteří katy neumějí, a aby prohloubily cvičení těch, kteří je cvičí. Rozsah všech cvičících byl na ČR obrovský, od mudanů, resp mukjú, až po 3. dany. Vlastně až po 4. dany, jelikož i jako učitelé semináře jsme se učili od sebe navzájem a také od těch, které jsme vyučovali. Jak? No zkrátka tím, že člověk má zpětnou vazbu. Když něco procvičuje a ukazuje, či klade na něco důraz, tak vidí, zda je u okolí nějaké zlepšení. Snažil jsem se připomínat, aby se v rámci semináře všichni dívali na vše, co cvičí, novým pohledem a neupadávali do stereotypů.

Za sobotní odpoledne od 14:30 do 18:00 a nedělní dopoledne opět od 9:00 do 13:00 jsme procvičili všechny ZKNR kata a rozhodně ne jen jednou. Na konci soboty již vypadali někteří tak, že tahají ruce po zemi. Ale následná Sajonara párty všechny dobře naladila a refrešovala tak, že tomu někteří ani nechtěli věřit… 🙂

V neděli dopoledne jsme dokončili zbývající kata a pak jsme se věnovali enbu, proč ho děláme a jak ho provádět. Jedno jsme pak ukázali s Vláďou společně. Všichni si potom dostatečně enbu procvičili.

Po nedělním obědě začala příprava za zkoušky, jichž se účastnili všichni, i ti, kteří na zkoušky nešli. Všem jsme se věnovali takřka individuálně.

Asi 20 iaidoků absolvovalo zkoušky. A všichni je složili. Jsem rád, že se poslední roky velmi zkvalitnila příprava na zkoušky. Vedoucí oddílů na ně posílají opravdu ty, kteří na ně mají, a hlavně jsou kvalitně připraveni. Seminář tohoto intenzivního typu pak všechny jen vyladí do skvělé atmosféry a dovolí jim zkoušku složit.

Jsem rád, že jsem se po roce mohl setkat s téměř celou aktivní členskou základnou ČFK. Ti, kteří přijeli, ukázali ochotu se učit a my jsme za to rádi, protože pomáhají zvyšovat úroveň iaidó v ČR. Věřím, že se příští rok setkáme znovu v podobném počtu a hlavně kvalitě.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde…

Tomáš Kyncl

Kensei IFacebook

Nejbližší akce

Čvn
9
9.00 Pohár Sacuki 2023 & turnaj Sever... v Sportovní centrum ČVUT Juliska, velká hala
Pohár Sacuki 2023 & turnaj Sever... v Sportovní centrum ČVUT Juliska, velká hala
Čvn 9 @ 9.00 – Čvn 11 @ 17.00
Pohár Sacuki 2023 & turnaj Sever vs Jih XX @ Sportovní centrum ČVUT Juliska, velká hala | Česko
Drazí přátelé,    co nejsrdečněji bychom vás chtěli pozvat na jubilejní 20. ročník Poháru Sacuki. Je to téměř neuvěritelné, ale první ročník toho turnaje jsme pro vás pořádali už v roce 2002.   Pojďte s námi[...]
Čvn
24
So
10.00 Iaido Arigatai Koshukai 2023 v ZŠ Meteorologická
Iaido Arigatai Koshukai 2023 v ZŠ Meteorologická
Čvn 24 @ 10.00 – Čvn 25 @ 16.00
Iaido Arigatai Koshukai 2023 @ ZŠ Meteorologická | Praha | Hlavní město Praha | Česká republika
Rád bych Vás pozval na seminář iaidó s výukou ZNKR Seitei iai a Musó šinden rjú. Připravil jsem pro Vás dva dny Seitei iai i korjú včetně zajímavých aplikací cvičení s bokenem.  Program: Sobota 24.6.[...]
Čvc
1
So
10.00 Iaidó seminář ZNKR Seitei iai v Dresden
Iaidó seminář ZNKR Seitei iai v Dresden
Čvc 1 @ 10.00 – Čvc 2 @ 14.00
Podrobné informace již brzy…

Novinky

Archiv příspěvků

Kde cvičíme

Malá tělocvična ZŠ Meteorologická

Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, 14200

Ogino Sensei in Czech Republic

Ogino Sensei in Czech Republic

Klikněte na obrázek pro detailní informace

https://www.instagram.com/kenseipraha/