Cestou japonského bojovníka se vydalo několik pražských oddílů na akci České federace kendó za podpory agentury Erasmus v projektu „Evropa v pohybu“.  Cílem byl kulturně společenský program se zaměřením na představení bojových umění a sportů sdružených v naší organizaci. Akci jsme pořádali v Praze a tak se ukázek a organizace chopily pod vedením Výkonného výboru ČFK zejména pražské oddíly Kensei, Kacubo Kenrikai, Sandomon Praha i Bílina, ShinBuKan Praha a Naginata Gorenkai.

Na rozhodnutí o uspořádání akce a přípravu jsme měli bohužel dost málo času, což se projevilo i na celkové návštěvnosti. Vstříc nám ohledně pronájmu prostor přišel nový a příjemný klub na Jižním MěstěZkušebny Praha. Příjemná akce se skládala z rotace ukázek všech bojových umění a z možnosti si některé věci zkusit přímo na místě. Jednotlivé oddíly se staraly o ukázky i své prezentační stánky.

Kensei jsme zajišťovali ukázky iaidó a pak doprovodný program, tedy kaligrafii a čajová obřad. Ukázky iaidó se skládali ze cvičení sestav kata, dále z ukázek aplikace a nakonec ukázka účinnosti meče v sekacích technikách tamešigiri.

Během celé akce si jak návštěvníci, tak účastníci ukázek, užili pohostinnosti v čajovém obřadu a psaní japonských znaků štětcem v kaligrafii.

Děkuji všem z Kensei za přípravu a a pomoc, těším se, že příště uspořádáme, společně s ostatními oddíly podobně příjemnou akci.

Kensei IFacebook

Novinky

Archiv příspěvků

Kde cvičíme

Malá tělocvična ZŠ Meteorologická

Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, 14200

Ogino Sensei in Czech Republic

Ogino Sensei in Czech Republic

Klikněte na obrázek pro detailní informace