V sobotu 16.5. 2015 se konal další ročník turnaje juniorů „Bílinská trofej“.

Za Kensei se turnaje zúčastnili Ondra Havlíček, Marek Hradecký a Matyáš Vondra. Sraz jsme měli v sobotu v 7:00 a někteří dorazili s 25 minutovým zpožděním, bohužel opět. Cesta probíhala klidně a při příjezdu už nás vítala Jana a další členové SanDoMon Bílina.

Den začal registrací a dopoledním keikem. Keiko vedl Jindra Ziegelheim a musím říct, že po jeho skončení byli někteří hodně vyřízení. Každý dostal malou láhev Bílinské kyselky, aby uhasil žízen a ochutnal místní pramen. Někteří jen ochutnali. Následovalo perfektně připravené občerstvení na které se všichni vrhli a 45 minutová pauza.

Cca ve 12:30 začala závod v kihonech. Za nás bojoval Matyáš a po postupu ze základní skupiny za stáleho zlepšování postoupil přes dalšího soupeře a v dalším zápase bohužel již prohrál, ale jen o jeden praporek 2:1. Do finále se probojovali dva nejmladší zástupci z Nozomi Dojo Šimon Veltruský a Lucka Hřibová. Vyhrál Šimon ve velmi vyrovnaném zápase také s výsledkem 2:1.

Pak již začal turnaj jednotlivců, ve kterém nastoupili všichni tři naši bojovníci. Bohužel byl turnaj velmi dobře obsazen a tak se nikomu nepodařilo probojvat ze základní skupiny. Ondra měl tři zápasy, jednou remízoval, jednou prohrál a poslední zápas se Štefkou byl velmi vyrovnaný kdy za stavu 0:1 vyrovnal Ondra zásahem na men. Bohužel se mu nepodařil další ippon a nakonec prohrál. Marek nastoupil ke dvou zápasům, které sice prohrál, ale s Hadincem vedl také vyrovnaný zápas a dařilo se mu odrážet útoky soupeře i ho zasahovat, jen bohužel bez uznaného bodu. Nakonec dostal zásah a v časovém limitu prohrál. I u Matyáše byl vidět výrazný pokrok od minulých závodů a na to, že to byly jeho druhé závody (pokud se nepletu pozn. redakce) si vedl velmi dobře a určitě může být na svůj výkon hrdý.

Nakonec začal turnaj pětičlených týmů, Ondra s Markem byly v týmu Nobunaga spolu s dalšími závodníky z jiných týmů a Matyáš v týmu Musaši. Zde se musím zmínit o souboji Ondry s Fízkem, který skončil třetí ve své kategorii a který Ondra vyhrál. Výhra byla ale jen příjemným zakončením souboje, ve kterém měl Ondra jendnoznačnou převahu a doslova zasypával soupeře jedním úderem za druhým. Ten sice většinu z nich vykryl, ale o útok se ani nepokusil. Tým Nobunaga získal třetí místo.

Hezkým závěrem bylo ocenění Ondry cenou „Nejlepšího bojového ducha“ v kategorii 14÷17 let.
Po vyhlášení vítězů jsme se sbalili, rozloučili a vyrazili na cestu zpět.

Petr Havlíček

Kensei IFacebook

Archiv příspěvků

Kde cvičíme

Malá tělocvična ZŠ Meteorologická

Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, 14200

Ogino Sensei in Czech Republic

Ogino Sensei in Czech Republic

Klikněte na obrázek pro detailní informace