Maďarská federace kendó byla pořadatelem letošního ME iaidó od 17.11 do 20.11.2016. Úvodem ME byl dvoudenní seminář iaidó po vedením ZKNR delegace v čele s Yamazaki sensei iaidó hanši 8. dan.

Sobota a neděle pak byla věnována závodům kategorií individuál a tým. V kategorii individuál předvedla naše výprava dobré výkony. Přesto z poolu postoupil jen Honza H. a Honza V. Do dalších zápasů i přes velmi konkurenceschopné iaidó nezasáhli.

V neděli jsme měli vylosovaný čtyřčlenný pool týmů spolu s Německem, Švýcarskem a Rumunskem. V týmech jsme nastoupili ve složení Pája Š., Honza V., Jirka K., a Tomáš K., jako náhradník. Podařilo se nám porazit Švýcarsko, a také Rumunsko. které však zatím patří mezi začínající země v iaidó. V prvním kole K.O. jsme však narazili na silný tým Belgie a ten ukončil náš další postup v kategorii. Celý tým odváděl skvělé výkony a tak jsem se rozhodl zůstat celou dobu v pozici náhradníka. Nejvíce z týmu oslovil rozhodčí Jirka K. z Kensei, který dostal ocenění „Best fighting spirit“. Druhým oceněným celého ME týmů byla Konstantina Perlepe z týmu Řecka.

Děkuji všem kolegům za skvělé výkony a týmovou atmosféru.

img_8368

img_8373

Kensei IFacebook

Kde cvičíme

Malá tělocvična ZŠ Meteorologická

Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, 14200

Kensei Iaido Taikai 2018 – open

Kensei Iaido Taikai 2018 - open

Ogino Sensei in Czech Republic

Ogino Sensei in Czech Republic

Klikněte na obrázek pro detailní informace

Archiv příspěvků