Seminář iaidó s Moniyama sensejem se konal v polské Poznani od 11.1. do 12.1. 2014. Byl spojen i se zkouškami iaidó do 1. danu a Kensei získal 9 nových držitelů stupně 1. dan

Již na konci roku jsem hledal možnost, kde by moji žáci z Kensei mohli složit zkoušky na 1. dan. Již dva, Honzu a Zuzku jsme měli z Mistrovství Evropy iaido. Ale zbytek stále čekal. Snažil jsem se získat možnost aby se zkoušky konali na konci roku v Kensei. To by ale musela být naše skupina 4 danů v ČFK schopná se sejít komplet a pomoci si. A to zatím schopná není. Takže nezbylo, než čekat na nějakou další šanci. A tu mi již na ME přislíbili naší dobří přátelé z Polska. Rýsoval se právě tento seminář.

Momiyama sensei je učitelem Adama Kitkowského, nového držitele 5. danu v Polsku. Adam je také vedoucím iaidó národního týmu Polska. Pohl nám a tak jsme vyrazili do Poznaně.

Nocleh jsem měli zajištěný v Adamově dódžó v Meišinkanu. A hala, kde byl seminář byl nedaleko.

Seminář byl skvělý. Jak jinak v podání senseje. Moniyama sensei se zaměřil na koiguči no kiru, kizeme a hlavně na saja banare. Jeho provedení nukicuke v timmingu saja banare je opravdu dokonalé. A pokud občas ukáže pokročilé provedení nótó bez kontaktu se sajou, tak si člověk říká, jak daleko a hluboko se dá zajít ve studiu.

V sobotu večer se pak seminář ukončil polský národní pohár iaidó. A Kensei nezklamal. Kromě druhého místa, které patřilo kolegům ze slovenského Meiyo Dojo Vrutky (Rasťo Turič), jsme obsadili všechny medailové pozice v kategorii mudan. A po hodnocení senseje se v jeho očích nejvíce předvedl Jirka. Jeho provedení iaidó se mu opravdu líbilo.

Druhý den následovala příprava na zkoušky a zkoušky samotné. A všichni z Kensei byli úspěšní. Seděl jsem také ve zkušební komisi. Měl jsem velkou radost, když jsem viděl, opravdu dobré provedení iaidó od všech svých žáků. A také, že se v Kensei po těchto zkouškách začne oficiálně vyučovat Musó Šinden rjú.

Kensei IFacebook

Kensei Iaido restart seminář 2020

Kensei Iaido restart seminář 2020

Kde cvičíme

Malá tělocvična ZŠ Meteorologická

Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, 14200

Ogino Sensei in Czech Republic

Ogino Sensei in Czech Republic

Klikněte na obrázek pro detailní informace

Archiv příspěvků