Minulý týden oslavil můj učitel Ogino Yasumichi 79 let. V odpovědi na mou gratulaci mi napsal: „Je mi sice 79 let, ale naplno cvičím kendó a iaidó“.

Poprvé jsem se s ním setkal v roce 2004 v jeho soukromém dojo Shubukan. O pár let později jsem ho požádal, zda bych se mohl stát jeho žákem. Sensei souhlasil. Od prvního setkání je Ogino sensei mou neutuchající motivací v osobním i profesním životě. Není jen učitelem bojových umění. Jak sám říká, byl vždy schopen realizovat svoje sny, žít svoje sny v reálném životě a dosáhnout svých cílů. Díky své pracovitosti, byl velmi úspěšný podnikatel s vlastní firmou. To je v Japonsku velmi vyjímečné. Ogino sensei říká, že má stále sny a touhy, i když mu je 79 let.

Pokud mi něco nejde, nebo se cítím vyčerpaný, musím si vzpomenout na jeho nekonečný entuziasmus a nevyčerpatelnou energii. Hned si uvědomím, že neexistuje slovo „nejde“ nebo „nemohu“. Jsem velice šťastný, že jsem potkal Ogino senseje a že je můj učitel. Mnoho dalších šťastných let Ogino sensei.

Kensei IFacebook

Kensei Iaido restart seminář 2020

Kensei Iaido restart seminář 2020

Kde cvičíme

Malá tělocvična ZŠ Meteorologická

Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, 14200

Ogino Sensei in Czech Republic

Ogino Sensei in Czech Republic

Klikněte na obrázek pro detailní informace

Archiv příspěvků