Na letošní týmové závody iaidó, pořádané oddílem Nozomi v Hradci Králové v neděli 7.4. jsme z Kensei postavili celkem tři týmy. Jména již tradičně volíme Nobunaga, Musaši a Tonbo. Z Kensei tedy přijelo závodit 9 lidí do týmů a dva rozhodčí.

Tento závod má pravidla zápasů každý s každým a velmi dobře zapadá do celkové nabídky závodů v ČR. Výhradně týmové zaměření je unikát a dává všem oddílům šanci rozvoje skupinové spolupráce. Systém každého s každým zase dává možnost velkého progresu, jelikož nekončíte po prohraném zápase. Dnes měl tedy každý tým 9 zápasů. Pokud vezmeme v potaz, že každá pozice v týmu cvičí 3 katy a vezeme-li v průměru tento fakt (některé týmy ale byli dvou členné), máte za dopoledne 27x kata naplno. Na každém členovi svého dódžó jsem viděl veliký skok v jeho kvalitě iaidó.

Rozhodčí byli stanovení od výše 4. danu a právě i oni si dali malé minitaikai systémem jednotlivci pool v finálový zápas. Vašek M. z Kensei skončil skvělým výkonem na 2 místě.

Po celodenním maratonu týmových kata získal 2. místo tým Kensei Nobunaga ve složení: Jirka K., Aleš H., Petr Š. Od vítězů z Nozomi je dělil jediný praporek jediného zápasu. Hned za nimi na 3. místě skončil Kensei Musaši, ve složení: Zuzka N., Přemek K. a Kristýna S. Ani Kensei Tonbo s Radkou R., Honzou Z. a Pavlou R., rozhodně nezůstal stranou a dostál svého jména, že vážka nikdy necouvá. Srdnatě šel do každého zápasu a i když neznám konečné pořadí všech týmů, myslím, že zůstal někde kolem poloviny startovního pole.

Rád bych poděkoval všem svým členům za vzornou reprezentaci oddílu Kensei a jejich rodinám za poskytnutí prostoru pro jejich cvičení tento víkend.

Tomáš

Kensei IFacebook

Kensei iaido seshin 2018 – winter

Nejbližší akce

Dub
27
So
10.00 Miniseminář Kensei iaido a kendo... v Hradec Králové
Miniseminář Kensei iaido a kendo... v Hradec Králové
Dub 27 @ 10.00 – 23.45
Soukromá akce pro zvané hosty. Iaidó – Musó Šinden ryu Kendó – kata + jegeiko Law office party
Kvě
24
15.00 13. otevřené Mistrovství iaido P... v Hala OSiR
13. otevřené Mistrovství iaido P... v Hala OSiR
Kvě 24 @ 15.00 – Kvě 26 @ 14.00
13. otevřené Mistrovství iaido Polska 2019 @ Hala OSiR | Krapkowice | opolskie | Polsko
Polish Kendo Federation Iaido and Jodo Bu together with Bumeikan dojo have a great pleasure to invite you to: XIII Polish Iaido and Jodo Open Championships 2019 Teachers: Jock Hopson, 7. dan iaido kyoshi, 7.[...]
Kvě
25
So
9.00 Open Austrian Iaido Championship... v Volks und NMS Nonntal
Open Austrian Iaido Championship... v Volks und NMS Nonntal
Kvě 25 @ 9.00 – Kvě 26 @ 15.00
Open Austrian Iaido Championships 2019 @   Volks und NMS Nonntal | Linz | Oberösterreich | Rakousko
Anmeldung zur österreichischen Iaido Meisterschaft Der Verein Kendo Salzburg und die Austrian Kendo Association laden herzlich zur Offenen Österreichischen Iaido-Meisterschaft 2019. Das Turnier wird an folgenden Terminen ausgetragen:Einzel: 25.5.2019 Beginn 09:00 Team: 26.5 2019 Beginn[...]

Kde cvičíme

Malá tělocvična ZŠ Meteorologická

Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, 14200

Kensei Iaido Taikai 2018 – open

Kensei Iaido Taikai 2018 - open

Ogino Sensei in Czech Republic

Ogino Sensei in Czech Republic

Klikněte na obrázek pro detailní informace

Archiv příspěvků