Na letošní týmové závody iaidó, pořádané oddílem Nozomi v Hradci Králové v neděli 7.4. jsme z Kensei postavili celkem tři týmy. Jména již tradičně volíme Nobunaga, Musaši a Tonbo. Z Kensei tedy přijelo závodit 9 lidí do týmů a dva rozhodčí.

Tento závod má pravidla zápasů každý s každým a velmi dobře zapadá do celkové nabídky závodů v ČR. Výhradně týmové zaměření je unikát a dává všem oddílům šanci rozvoje skupinové spolupráce. Systém každého s každým zase dává možnost velkého progresu, jelikož nekončíte po prohraném zápase. Dnes měl tedy každý tým 9 zápasů. Pokud vezmeme v potaz, že každá pozice v týmu cvičí 3 katy a vezeme-li v průměru tento fakt (některé týmy ale byli dvou členné), máte za dopoledne 27x kata naplno. Na každém členovi svého dódžó jsem viděl veliký skok v jeho kvalitě iaidó.

Rozhodčí byli stanovení od výše 4. danu a právě i oni si dali malé minitaikai systémem jednotlivci pool v finálový zápas. Vašek M. z Kensei skončil skvělým výkonem na 2 místě.

Po celodenním maratonu týmových kata získal 2. místo tým Kensei Nobunaga ve složení: Jirka K., Aleš H., Petr Š. Od vítězů z Nozomi je dělil jediný praporek jediného zápasu. Hned za nimi na 3. místě skončil Kensei Musaši, ve složení: Zuzka N., Přemek K. a Kristýna S. Ani Kensei Tonbo s Radkou R., Honzou Z. a Pavlou R., rozhodně nezůstal stranou a dostál svého jména, že vážka nikdy necouvá. Srdnatě šel do každého zápasu a i když neznám konečné pořadí všech týmů, myslím, že zůstal někde kolem poloviny startovního pole.

Rád bych poděkoval všem svým členům za vzornou reprezentaci oddílu Kensei a jejich rodinám za poskytnutí prostoru pro jejich cvičení tento víkend.

Tomáš

Kensei IFacebook

Kensei Iaido Seishin 2019

Kensei Iaido Seishin 2019

Nejbližší akce

Úno
8
So
9.00 Mini Muga cup Kendo 2020 – Brno ... v ZŠ Novoměstská
Mini Muga cup Kendo 2020 – Brno ... v ZŠ Novoměstská
Úno 8 @ 9.00 – Úno 9 @ 18.00
Mini Muga cup 2020 Od: 08.02.2020 Do: 09.02.2020 Pořadatel: Seishinkan Kendo Brno Mini Muga cup proběhne o víkendu a jeho náplní bude seminář, zkoušky do 1.danu včetně a turnaj závodníků do 1.kjú včetně. Sobotní dopolední i odpolední seminář[...]

Kde cvičíme

Malá tělocvična ZŠ Meteorologická

Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, 14200

Kensei iaido Taikai 2019

Ogino Sensei in Czech Republic

Ogino Sensei in Czech Republic

Klikněte na obrázek pro detailní informace

Archiv příspěvků