Na letošní týmové závody iaidó, pořádané oddílem Nozomi v Hradci Králové v neděli 7.4. jsme z Kensei postavili celkem tři týmy. Jména již tradičně volíme Nobunaga, Musaši a Tonbo. Z Kensei tedy přijelo závodit 9 lidí do týmů a dva rozhodčí.

Tento závod má pravidla zápasů každý s každým a velmi dobře zapadá do celkové nabídky závodů v ČR. Výhradně týmové zaměření je unikát a dává všem oddílům šanci rozvoje skupinové spolupráce. Systém každého s každým zase dává možnost velkého progresu, jelikož nekončíte po prohraném zápase. Dnes měl tedy každý tým 9 zápasů. Pokud vezmeme v potaz, že každá pozice v týmu cvičí 3 katy a vezeme-li v průměru tento fakt (některé týmy ale byli dvou členné), máte za dopoledne 27x kata naplno. Na každém členovi svého dódžó jsem viděl veliký skok v jeho kvalitě iaidó.

Rozhodčí byli stanovení od výše 4. danu a právě i oni si dali malé minitaikai systémem jednotlivci pool v finálový zápas. Vašek M. z Kensei skončil skvělým výkonem na 2 místě.

Po celodenním maratonu týmových kata získal 2. místo tým Kensei Nobunaga ve složení: Jirka K., Aleš H., Petr Š. Od vítězů z Nozomi je dělil jediný praporek jediného zápasu. Hned za nimi na 3. místě skončil Kensei Musaši, ve složení: Zuzka N., Přemek K. a Kristýna S. Ani Kensei Tonbo s Radkou R., Honzou Z. a Pavlou R., rozhodně nezůstal stranou a dostál svého jména, že vážka nikdy necouvá. Srdnatě šel do každého zápasu a i když neznám konečné pořadí všech týmů, myslím, že zůstal někde kolem poloviny startovního pole.

Rád bych poděkoval všem svým členům za vzornou reprezentaci oddílu Kensei a jejich rodinám za poskytnutí prostoru pro jejich cvičení tento víkend.

Tomáš

Kensei IFacebook

Kensei iaido Taikai 2019

Nejbližší akce

Čvc
26
19.30 EKF high level kendo seminar 2019 v Werner-Ruhemann-Sporthalle
EKF high level kendo seminar 2019 v Werner-Ruhemann-Sporthalle
Čvc 26 @ 19.30 – Čvc 28 @ 14.00
EKF high level kendo seminar 2019 @ Werner-Ruhemann-Sporthalle
HIGH LEVEL SEMINAR  Non DKenB members can pay cash at the seminar • Schedule Friday 19:30 – 21:00 Welcome Geiko Saturday 10:00 – 12:00 Seminar 12:00 – 15:00 Break 15:00 – 18:00 Seminar ab 19:30[...]
Srp
23
celý den International KENDO and IAIDO se... v DIC
International KENDO and IAIDO se... v DIC
Srp 23 – Srp 25 celý den
Japanese delegation   Nobuo Hirakawa Kendo Kyoshi 8. Dan, Iaido Kyoshi 7. Dan Yoshio Takagi Kendo Kyoshi 7. Dan Harumi Serikawa Kendo Renshi 7. Dan   European teachers   Serge Hendrickx Kendo Kyoshi 7. Dan[...]

Kde cvičíme

Malá tělocvična ZŠ Meteorologická

Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, 14200

Kensei Iaido Seishin 2019

Kensei Iaido Seishin 2019

Ogino Sensei in Czech Republic

Ogino Sensei in Czech Republic

Klikněte na obrázek pro detailní informace

Archiv příspěvků