Jodo seminář Košice 18 – 19.2. 2017

O víkendu 18.2. a 19.2. se konal jodo seminář v Košicích, který pořádalo Hikari Dojo – naši dobří známí Marian Bartko a Aďa Nagyová. Z Čech jsme se vypravili ve složení 7x Nozomi a 1x Kensei. Výprava vyrazila v pátek v poledne z Hradce Králové, jelo se velkým Transitem zajištěným Pavlem Tomešem (kterému tímto děkuji, že mi umožnil přidat se k výpravě a ušetřil mi tak spoustu organizačních starostí a nákladů). Na místo jsme dorazili k večeru, po ubytování, procházce po městě a večeři jsme se odebrali časně do postelí, protože všichni ze zkušenosti víme, že v Košicích se na semináři člověk skoro nezastaví.

Ráno jsme stihli rychle pozdravit staré známé ze všech možných dojo hlavně ze Slovenska a Polska a pak už začal seminář. Zahájen byl v sobotu v 10h, vedení se ujali senseiové Andy Watson a Patrik Demuynck (oba 6. dan jodo). Andy sensei většinou prováděl výklad a případné ukázky, Patrik sensei pak dohlížel zblízka na to, abychom dělali co nám bylo ukázáno a zodpovídal drobné dotazy od cvičích dvojic, případně ukazoval detaily, které nám napoprvé unikly. Dopoledne a část odpoledne jsme věnovali sotai doza (kihony ve dvou), kdy jsme svištěli sem a tam, co nám dech stačil. Zbytek odpoledne a celou neděli jsme pak věnovaly usilovnému cvičení všech kata. Pokročilí pak cvičili i koryu, ostatní (včetně mne) se dál věnovali Seitei a postupně jsme se učili nové kata.

Andy sensei i Patrik sensei se všem usilovně věnovali. Měli výuku skvěle rozdělenou a společně do nás dokázali dostat spoustu informací i dohlédnout na to, abychom je co nejlépe aplikovali do cvičení. Patrik sensei se naší méně pokročilé skupině v neděli věnoval větší část odpoledne, učil nás (společně s Andym) nové kata (až po č. 11) a zároveň dohlížel, abychom je dělali pořádně, dobře pochopili smysl technik a nevytvářeli si chybné návyky. Umí skutečně názorně během pár vteřin předvést podstatu techniky a nasměrovat naši pozornost tam, kam je třeba – takže nebylo třeba dlouhého vysvětlování, mohli jsme cvičit intenzivně a nebylo potřeba dělat dlouhé pauzy. Seminář byl jako vždy hodně intenzivní, pouze krátké pauzy na doplnění tekutin a oběd (který byl zajištěn pár metrů od tělocvičny a byl výtečný a pochutnali si i vegetariáni – což soudím podle rychlosti, jakou do sebe naházeli obsah talířů).

Sayonara proběhla dle zvyklostí v sobotu večer, sešli jsme se na dobrou večeři a poseděli až do pozdních hodin. Odvážil jsem se dokonce nejít spát brzo a s několika dalšími odvážlivci pokračovat v “tahu” s Polskou výpravou. Naštěstí byli i oni po semináři trošku unavení, takže se to obešlo bez ranního utrpení a bolavé hlavy.

Jsem velmi rád, že jsem se mohl semináře zúčastnit, jako vždy se sešla výborná parta z několika zemí, bylo o nás všechny dobře postaráno a užili si spoustu cvičení i spoustu zábavy. Už se těším na další ročník 🙂
JH

Kensei IFacebook

Nejbližší akce

Říj
21
So
9.30 Muga cup Brno 2017 v Seishinkan Brno
Muga cup Brno 2017 v Seishinkan Brno
Říj 21 @ 9.30 – Říj 22 @ 17.00
Muga cup Brno 2017 @ Seishinkan Brno | Brno | Jihomoravský kraj | Česká republika
Deadline 14.10.2017 BRNĚNSKÝ PODZIMNÍ TURNAJ A MUGA CUP 2017 Vítejte na oficiálních stránkách brněnského poháru v KENDÓ, MUGA Cupu. Naleznete zde všechny potřebné informace, včetně registračních formulářů.  Termín a časový harmonogram Sobota 21.10.2017 09:30 –[...]

Kde cvičíme

Malá tělocvična ZŠ Meteorologická

Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, 14200

Kensei Iaido Sešin 2017 – summer

Kensei Iaido Sešin 2016

Ogino Sensei in Czech Republic

Ogino Sensei in Czech Republic

Klikněte na obrázek pro detailní informace

Archiv příspěvků