Jodo seminář Košice 18 – 19.2. 2017

O víkendu 18.2. a 19.2. se konal jodo seminář v Košicích, který pořádalo Hikari Dojo – naši dobří známí Marian Bartko a Aďa Nagyová. Z Čech jsme se vypravili ve složení 7x Nozomi a 1x Kensei. Výprava vyrazila v pátek v poledne z Hradce Králové, jelo se velkým Transitem zajištěným Pavlem Tomešem (kterému tímto děkuji, že mi umožnil přidat se k výpravě a ušetřil mi tak spoustu organizačních starostí a nákladů). Na místo jsme dorazili k večeru, po ubytování, procházce po městě a večeři jsme se odebrali časně do postelí, protože všichni ze zkušenosti víme, že v Košicích se na semináři člověk skoro nezastaví.

Ráno jsme stihli rychle pozdravit staré známé ze všech možných dojo hlavně ze Slovenska a Polska a pak už začal seminář. Zahájen byl v sobotu v 10h, vedení se ujali senseiové Andy Watson a Patrik Demuynck (oba 6. dan jodo). Andy sensei většinou prováděl výklad a případné ukázky, Patrik sensei pak dohlížel zblízka na to, abychom dělali co nám bylo ukázáno a zodpovídal drobné dotazy od cvičích dvojic, případně ukazoval detaily, které nám napoprvé unikly. Dopoledne a část odpoledne jsme věnovali sotai doza (kihony ve dvou), kdy jsme svištěli sem a tam, co nám dech stačil. Zbytek odpoledne a celou neděli jsme pak věnovaly usilovnému cvičení všech kata. Pokročilí pak cvičili i koryu, ostatní (včetně mne) se dál věnovali Seitei a postupně jsme se učili nové kata.

Andy sensei i Patrik sensei se všem usilovně věnovali. Měli výuku skvěle rozdělenou a společně do nás dokázali dostat spoustu informací i dohlédnout na to, abychom je co nejlépe aplikovali do cvičení. Patrik sensei se naší méně pokročilé skupině v neděli věnoval větší část odpoledne, učil nás (společně s Andym) nové kata (až po č. 11) a zároveň dohlížel, abychom je dělali pořádně, dobře pochopili smysl technik a nevytvářeli si chybné návyky. Umí skutečně názorně během pár vteřin předvést podstatu techniky a nasměrovat naši pozornost tam, kam je třeba – takže nebylo třeba dlouhého vysvětlování, mohli jsme cvičit intenzivně a nebylo potřeba dělat dlouhé pauzy. Seminář byl jako vždy hodně intenzivní, pouze krátké pauzy na doplnění tekutin a oběd (který byl zajištěn pár metrů od tělocvičny a byl výtečný a pochutnali si i vegetariáni – což soudím podle rychlosti, jakou do sebe naházeli obsah talířů).

Sayonara proběhla dle zvyklostí v sobotu večer, sešli jsme se na dobrou večeři a poseděli až do pozdních hodin. Odvážil jsem se dokonce nejít spát brzo a s několika dalšími odvážlivci pokračovat v “tahu” s Polskou výpravou. Naštěstí byli i oni po semináři trošku unavení, takže se to obešlo bez ranního utrpení a bolavé hlavy.

Jsem velmi rád, že jsem se mohl semináře zúčastnit, jako vždy se sešla výborná parta z několika zemí, bylo o nás všechny dobře postaráno a užili si spoustu cvičení i spoustu zábavy. Už se těším na další ročník 🙂
JH

Kensei IFacebook

Nejbližší akce

Čvn
23
So
9.00 21. Tengu CUP 2018 v Frankfurt-Kalbach
21. Tengu CUP 2018 v Frankfurt-Kalbach
Čvn 23 @ 9.00 – Čvn 24 @ 16.15
 
Srp
17
celý den International KENDO and IAIDO se... v DIC
International KENDO and IAIDO se... v DIC
Srp 17 – Srp 19 celý den
Japanese delegation   Nobuo Hirakawa Kendo Kyoshi 8. Dan, Iaido Kyoshi 7. Dan Yoshio Takagi Kendo Kyoshi 7. Dan Harumi Serikawa Kendo Renshi 7. Dan  Friday 17.8. 17:00 – 19:00 Iaido training 19:00 – 21:00[...]

Kde cvičíme

Malá tělocvična ZŠ Meteorologická

Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, 14200

Kensei Iaido Taikai 2018 – open

Kensei Iaido Taikai 2018 - open

Ogino Sensei in Czech Republic

Ogino Sensei in Czech Republic

Klikněte na obrázek pro detailní informace

Archiv příspěvků