O uplynulém víkendu 18.÷19.3.2017 se naše výprava zúčastnila kendistických závodů Donau Cup, které se pravidelně konají ve Vídni.

Na tuto akci přijel z České republiky reprezentační tým mužů a žen a juniorů. Mezi juniory jsme měli i našeho zástupce Ondru H. a skupinu za Kensei doplnil ještě Petr H. Všichni se účastnili jak individuálních soutěží, které probíhali v sobotu, tak týmové části, která byla v neděli.

Dále zde byly účastníci z Rakouska, Maďarska, Chorvatska, Turecka, Polska a Německa.

Turnaj začal kategorií žen, kterou vyhrála Nikola Eichlerová z Nozomi dojo.

Následoval turnaj mužů. Začínalo se jako obvykle zápasy v poolech, těch bylo tentokrát 20 a v každém byli tři závodníci. Ondra i Petr postoupili z poolů z prvních míst. Následující zápasy pavouka oba také vyhráli. Další soupeři však už byli nad jejich síly. Kategorii mužů vyhrál Martin Fritz opět z Nozomi dojo.

Druhý den ráno pak začal turnaj týmů. Ondra byl v týmu juniorů ČR a Petr doplnil brněnský tým Seišinkanu, jako poslední český tým byla pak naše reprezentace ČR mužů. I tady byly nejprve zápasy v poolech a všem českým týmům se podařilo postoupit. Následně pak statečně bojovali v dalších zápasech, kde nejprve podlehli naši junioři. Se stejným soupeřem pak bohužel vypadl i tým Seišinkanu s Petrem, kdy po čtyřech zápasech byl stav nerozhodný a na pozici taišo nastoupil Petr proti Murikami sensejovi. Bohužel i přes povzbuzování kolegů, že pokud se mu podaří udržet nerozhodný stav bude to výborné se to proti tomuto soupeři nepovedlo. Petr byl jenom kousek od iponnu, od kterého ho dělila jen jeho nepřipravenost k útoku a zaskočení z uvolněného prostoru na útok men. Stačilo ještě projít tímto zápasem a třetí místo by bylo jisté.

Vítězem turnaje týmů se snad už bez překvapení stal tým české reprezentace mužů, který vyhrál finále 5:0.

Myslím si, že pro oba naše Kensei členy to byla úžasná zkušenost, setkat se a zazápasit si s lidmi z jiných dojo a jiných zemí. Pro Ondru to navíc bylo sžití se s juniorským reprezentačním týmem ČR, před nadcházejícím mistrovství Evropy. Bylo to setkání s různými styly kenda, kdy někteří nahrazují neúspěch technik osobními souboji v tsubasariai přetlačováním a vystrkáváním ze Shiaijo, ale i tito jsou porazitelní správným načasováním a čistou technikou. Také se tu bylo možné setkat jak se závodníky, kteří bojovali v džódanu, tak i s Nitto-ryu, což byl na poprvé úžasný zážitek.

Pro Kensei P.H.

Kensei IFacebook

Nejbližší akce

Pro
12
Út
19.00 ABKF – Winter Seminar 2017 v ADEPS (CSFDS) Auderghem Brussels
ABKF – Winter Seminar 2017 v ADEPS (CSFDS) Auderghem Brussels
Pro 12 @ 19.00 – Pro 17 @ 17.00
Kendo – Iaido – Jodo Instructors: Kendo : HIRAKAWA Nobuo, Kyoshi 8th dan Kendo – Kyoshi 7th dan Iaido YOSHIMURA Tetsuo, Kyoshi 8th dan Kendo OKADA Morimasa, Kyoshi 8th dan Kendo – Kyoshi 7th dan[...]
Pro
21
Čt
19.30 Misogi Kensei 2017 – obřadná oči... v Kensei dódžó
Misogi Kensei 2017 – obřadná oči... v Kensei dódžó
Pro 21 @ 19.30 – 21.00
Misogi Kensei 2017 - obřadná očista dódžó, těla a mysli. Akce pouze pro členy Kensei a pro zvané hosty @ Kensei dódžó | Česká republika
Misogi…. …nebojte se přijít pořádně očistit…

Kde cvičíme

Malá tělocvična ZŠ Meteorologická

Meteorologická 181/2, Praha 4 – Libuš, 14200

Kensei Iaido Sešin 2017 – winter

Kensei Iaido Sešin 2017-winter

Ogino Sensei in Czech Republic

Ogino Sensei in Czech Republic

Klikněte na obrázek pro detailní informace

Archiv příspěvků